Ūdens Diēta

Ūdens diēta izklausās pēc kaut kā pavisam nesaprotama un nepareiza, jo ūdenim pašam par sevi nav pilnīgi nekādas enerģiskās vērtības, jeb tā sauktās kalorijas, un tādā veidā nav iespējams izdzīvot savā diētā lietojot tikai ūdeni. Bet tas neattur daudzus dietologus no šādu diētu izveidošanas, tāpēc šodien apskatīsim populārākās diētas, ko var dēvēt par ”ūdens diētu”.

Pilnā Ūdens diēta

Pilnā ūdens diēta ir svara samazināšanas veids, kur cilvēkam vairākas dienas ir jādzer tikai un vienīgi ūdens, un būtībā tā ir badošanās, jo pie ikvienas tā sauktās ātrās diētas ir jādzer daudz ūdens, lai negribētos visu laiku ēst un nezaudētu ķermenim tik svarīgo šķidrumu. Ūdens diētas daudzi uzskata par pilnīgi aplamām un saka, ka tās nekādā veidā nevajadzētu izmantot, jo cilvēks badojoties zaudē dažādas ķermeņa normālai funkcijai nepieciešamas ķimikālijas.
Bet, ja tā labi pameklējam informāciju tieši par badošanos un atslodzes dienām, tad ir redzams, ka pilnīga atteikšanās no ēdiena uz vienu vai vairākām dienām ķermenim pat nāk par labu un tas šinī diētas laikā atbrīvojas no daudz un dažādiem sāļiem un citām kaitīgajām vielām, kas pamazām uzkrājas organismā. Ūdens diētas laikā ķermenis beidzot sāk lietot jau sen uzkrātās ķermeņa rezerves tauku veidā, un šīs rezerves vēsturiski skatoties arī ir vajadzīgas, jo agrāk cilvēkiem nebija pieejamas 3 maltītes dienā auru gadu, un bija jāpavada dienas vai pat nedēļas uz ļoti nelielām ēdiena paliekām, līdz atkal izdevās nomedīt nākamo pārtikas avotu.

Daudzi dietologi saka, ka šādās krasas diētas vairāk noārda tieši muskuļus nevis taukus, bet šāds priekšstats nav zinātniski pierādīts, un, manuprāt, ķermenis neēstu to, kas ļaus tam atrast nākamo pārtikas avotu, tāpēc visticamāk, ka tieši taukus, jeb rezerves enerģijas uzkrājumus ķermenis tērēs vispirms un tikai tad, ja šīs rezerves būs iztērētas, tad ķersies pie muskuļu noārdīšanas, lai izdzīvotu.

Tieši tāpēc arī ūdens diēta nav nemaz tik slikta, bet to noteikti nevajadzētu izmantot vairāk kā pāris dienas pēc kārtas, jo pretējā gadījumā radīsies pārāk liels bezspēks un nogurums un nebūs iespējams neko lietderīgu padarīt.

Nepilnā ūdens diēta

Nepilnā ūdens diēta nozīmē to, ka kāda daļa no savas ikdienas kaloriju daļas ir jāaizstāj ar ūdeni, jeb vienkārši jāizlaiž šīs ēdienreizes. Dzerot daudz ūdeni kuņģis izplešas un uz brīdi ir sajūta, ka tu esi paēdis, tāpēc nemitīgi uzņemot jaunu ūdens daudzumu var apmānīt sevi un izlaist vienu vai divas ēdienreizes no savas ikdienas diētas, tādā veidā samazinot savu uzņemto kaloriju daudzumu tieši tik daudz, cik nepieciešams, lai iegūtu savu ideālo svaru.

Auksts ūdens?
Un runājot par ūdens diētām daudz kur ir rakstīts, ka vislabāk ir dzert tieši aukstu ūdeni, lai ķermenis zaudētu vairāk kalorijas uzsildot ūdeni līdz vidējai ķermeņa temperatūrai, tomēr šeit ir jāuzmanās un nevajadzētu dzert ledainu ūdeni, jo tādā veidā var apsaldēties un tad visa iecerētā diēta būs jāmet malā!

sportsdirect promo

CLOSE
CLOSE