Svara samazināšanas industrija

Liekais var tikt uzskatīts par visu attīstīto valstu problēmu, jo, piemēram, ASV vismaz 1/3 no cilvēkiem ir pārlieku aptaukojušies un tieši tāpēc arī diētu un svara samazināšanas industrija kopumā Amerikā vien sastāda no 50 līdz pat 80 miljardiem ASV dolāru, bet visā pasaulē šie skaitļi noteikti ir vēl iespaidīgāki. Bet pēdējos gados notiek kaut kas neredzēts, jo svara samazināšanas industrijas apjoms lēnām samazinās un tas notiek tāpēc, ka aizvien vairāk un vairāk cilvēki sāk sportot un domāt par sava ēdiena veselību nevis tikai kā ātri varētu nomest savus liekos kilogramus. Un tā, piemēram, pēc dažādiem datiem tiek rēķināts, ka 2014. gadā salīdzinot ar 2013. gadu šis svara samazināšanas tirgus samazinājās pat par 2% un tas noteikti nav ekonomikas ietekmē bet tieši tāpēc, ka cilvēki sāk vairāk iedomāt pie tā, ko viņi ēd un sāk arī likt lielāku uzsvaru uz savām sportiskajām aktivitātēm un kopumā tad arī tiek pamatā ieturēts veselīgāks dzīves veids.

Šāds krītošs industrijas rādītājs nav bijis jau ļoti ilgi un līdz šim katru gadu aptaukojošies cilvēki palika tieši arvien vairāk un vairāk un tas tad arī radīja multi miljardu dolāru kompānijas tādas, kā svara vērotāji, kuru gada apgrozījums ir lielāks par 1.7 miljardiem dolāru, bet tīrie ienākumi pat līdz 200 miljoniem dolāru. Bet arī visi šie uzņēmumi sāk lēnām zaudēt savu tirgus daļu un lai gan šis kritums noteikti būs lēns un mazs, tomēr visticamāk, ka ja cilvēki aizvien vairāk sāks pievērst uzmanību diētai un fiziskajām aktivitātēm, tad arī no šādas industrijas vairs nebūs tik liela nozīme un, lai gan vienmēr būs cilvēki, kuri gribēs zaudēt svaru, tomēr tādu paliks aizvien mazāk un mazāk. Liekais svars mums rodas no tā, ka mēs nemākam kontrolēt savu apetīti jo agrākos laikos mums tas nebija jādara un evolūcijas ceļā mēs izveidojāmies tā, ka mums visu laiku gribas jaunu pārtiku un tāpēc tad arī bieži vien mēs aptaukojamies. Un nomest lieko svaru noteikti nav viegli, jo ir vajadzīgs gribasspēks un apņemšanās samazināt savu pārtikas uzņemšanas apjomu un izveidot jaunus ieradumus.

Arī Latvijā svara samazināšanas industrija noteikti, ka pastāv, bet mēs vēl neesam tik attīstīti, lai mums rastos globālas problēmas ar aptaukošanos un tieši tāpēc rad arī vairāk mums ir jāskatās uz āru un jādomā par to, lai Latvijai un mūsu iedzīvotājiem paliekot bagātākiem mums arī nesāktos tādas pašas problēmas, kā citās valstīs. Kad cilvēkiem ir pieejama pietiekoši daudz nauda, lai viņi varētu iegādāties visu pārtiku, ko vien viņi vēlas, tad bieži vien mums ir ļoti grūti sevi kontrolēt un mēs sākam pamazām palielināt savu svaru. Bet pēc tam lai saņemtos un sāktu svara nomešanas procesu ir jānotiek vai nu kādam sliktam notikumam vai arī vienkārši ir jābūt ļoti stipram raksturam!

CLOSE
CLOSE