Minesotas diēta

Minesotas diēta jeb pilnā nosaukumā Minesotas klīnikas diēta ir šīs klīnikas izstrādāta speciāla diēta tās pacientiem, lai samazinātu svaru pirms operācijām. Bet tādēļ, ka tā ir tik veselīga un reizē arī efektīva, to pielieto arī parasti cilvēki, kuri vēlas ātri samazināt savu svaru, jo tās laikā var zaudēt 4 līdz pat 7 kilogramus.

Taču svara samazināšana nav vienīgais šīs diētas efekts, tā palīdz arī veiksmīgi attīrīt organismu, kā rezultātā uzlabosies ne tikai pašsajūta, bet tu jutīsies spēka pilns un enerģisks.

Šī diēta ir jāietur pilnas 7 dienas un tās laikā nedrīkst lietot nekāda veida alkoholu, tāču, ja nav iespējams izvairīties no alkohola lietošanas, tad vismaz 24 stundas pirms alkohola lietošanas vajadzētu pārtraukt šo diētu.

Šīs diētas pamatā ir tā sauktā taukus sadedzinošā zupa, kuru lieto katru dienu. Pluss ir tāds, ka to var ēst cik vien vēlas un apbrīnojamā kārtā ir pierādīts, ka, jo vairāk šo zupu ēd, jo vairāk taukus ir iespējams zaudēt. Šīs zupas mīnuss: to nedrīkst ēst laikā, kad netiek ieturēta šī diēta. Vēl viens šīs diētas nozīmīgs faktors ir precīza ēdienu ievērošana, jo tie ir salikti tādā secībā un kombinācijā, kas sniegs vislabākos rezultātus.

Vēl daži ar šo diētu saistīti fakti: diētu var arī turpināt ilgāk par 7 dienām, taču ja tiek zaudēti vairāk par 9 kilogramiem, tad vajadzētu ieturēt vismaz 2 dienu pauzi. Bet ja nu gadījumā sanāk atkāpties no šīs diētas kaut uz vienu ēdienreizi – to vajadzētu sākt ievērot atkal no 1. dienas. Vēl nekādā gadījumā nedrīkst ēst maizi, kā arī dzert gāzētus dzērienus un lietot taukvielas, gatavojot ēdienus.

1. diētas diena – drīkst ēst tikai speciālo zupu un jebkurus augļus, izņemot banānus. Papildus jādzer daudz ūdens.

2. diētas diena – drīkst ēst svara zaudēšanas zupu un jebkādus dārzeņus – svaigus vai konservētus. Iesaka gan labāk turēties pa gabalu no pākšaugiem un kukurūzas. Padoms pusdienām: izvāri divus kartupeļus un saspaidi tos ar eļļu – garšīgas pusdienas gatavas.

3. diētas diena – jāēd zupa, augļi un dārzeņi. Šajā dienā gan nedrīkst ēst kartupeļus, bet ir jādzer ļoti daudz ūdens.

4.diētas diena – šajā dienā jāēd zupa, augļi, dārzeņi, kā arī 3 banāni un jāizdzer 1 glāze piena. Zupu, augļus un dārzeņus var ēst cik vien gribi, bet banānus gan drīkst apēst tikai trīs un izdzert 1 glāzi ar pienu. Un atkal jādzer daudz ūdens.

5.diētas diena – šīs dienas ēdienkartē atkal ir zupa, kā arī tajā var apēst līdz 500 gramiem liellopu gaļas, kā arī papildus ēst tomātus – svaigus vai konservētus – cik vien vēlies.

6. diētas diena – šajā pirmspēdējā diētas dienā atkal jāēd zupa, kā arī tajā drīkst ēst liellopu gaļu un dārzeņus, īpaši lapu salātus, cik vien vēlies. Plus arī jādzer ir daudz ūdens.

7.diētas diena – šīs pēdējās dienas ēdienkartē ir augļu sulas, dārzeņi, zupa un brūnie rīsi, kurus vai nu var pievienot zupai, vai, piemēram, dārzeņiem.

Svara zaudēšanas zupas recepte

Sastāvdaļas:

  • 2 zaļie pipari
  • 1 neliela kāpostgalva
  • 6 vidēji sīpoli
  • daži tomāti – svaigi vai konservēti
  • viena seleriju buntīte
  • buljona kubiņš

Pagatavošana:

Visas iepriekš uzskaitītās sastāvdaļas jāsagriež nelielos gabaliņos, ievieto tos ūdenī. Pievieno nedaudz sāli un piparus un uzvāra. Ļauj zupai ievilkties apmēram stundu. To var baudīt kā karstu, tā aukstu. To nepieciešams ēst tik daudz, līdz rodas sāta sajūta.

CLOSE
CLOSE