Biešu diēta

Ir sastopamas tik daudz diētas, ka to pat nevar aptvert. Un šķiet, ka ikkatram auglim un dārzenim ir piedēvēta sava diēta. Arī bietēm. Tad nu šajā rakstā es jums pastāstīšu nedaudz vairāk par biešu diētu, kā tā veicama un kāds labums no tās.

Ja tu esi izvēlējies veikt biešu diētu, tad tas nozīmē, ka tev ir praktiski pilnībā jāatsakās no visu produktu lietošanas izņemot bietes un burkānus 7 dienas jeb vienu nedēļu. Taču labās ziņas ir tās, ka, pirmkārt, bietes un burkānus tu vari lietot tik, cik vien daudz vēlies un, otrkārt, tu drīksti pagatavot, piemēram, biešu salātus ar nedaudz olīveļļu vai vieglu krējumu vai zupu, kura sastāv no bietēm un burkāniem. Praktiski ēst pārtiku, kuras pamatā ir bietes un dažas maz kaloriju un vieglas piedevas.

Tu, piemēram, brokastīs vari izdzert biešu sulu, pusdienās ieēst biešu-burkānu salātus vai zupu, bet vakariņās – atkal kaut ko pagatavotu no bietēm un burkāniem.

Lai gan šī ir viena no efektīvākajām diētām, jo šīs nedēļas laikā, kad tiek ievērota šī diētu tu tiešām spēsi zaudēt svaru, no tās vajadzētu atturēties cilvēkiem ar nieru un urīnpūšļa problēmām, kā arī diabētiķiem un cilvēkiem ar kuņģa un zarnu trakta problēmām. Vislabāk būtu konsultēties ar savu ģimenes ārstu pirms šīs vai jebkuras citas diētas uzsākšanas.

Bet kādas tad ir biešu labās īpašības, ka tām ir pašām sava diēta?

Pirmkārt, bietes satur vielas ar nosaukumu betanīns un betaīns, kuras veiksmīgi palīdz cilvēka organismā šķelt taukus. Otrkārt, bietēs ir daudz dažādu vitamīnu – C, B, P, PP un citi vērtīgi vitamīni, kuri ir nepieciešami ikviena cilvēka organismam. Vēl bietēs ir daudz magnija, kurš lieti noder asinsspiediena normalizēšanā, un arī kalcijs, jods, dzelzs un kālijs. Bietes arī ir ļoti labas kā lieko toksīnu izvadītājs no organisma, kas nozīmē, ka veiksmīgi tiks attīrītas aknas un nieres. Un visbeidzot biešu sastāvā ir arī B9 vitamīns, kurš ir ļoti nozīmīgs, jo ar tā palīdzību mūsu organismā tiek ražots hemoglobīns.

Pēc viena šīs diētas kursa veikšanas – 7 dienām – vajadzētu paņemt nelielu pauzi un tad var atsākt šo veselīgo un tiešām efektīvo diētu.

CLOSE
CLOSE