ātrā diēta – Jā vai nē?

badošanāsĀtrā jeb badošanās diēta ir viena no pēdējo gadu populārākajām diētām, kura nosaka, ka jūs varat ēst ko vien vēlaties 5 dienas nedēļā, bet jums ir jāsamazina savs uzņemto kaloriju daudzums par vienu ceturtdaļu 2 dienas nedēļā.

Šāda diēta kļuva populāra ar 2012 gadu, kas BBC TV raidījumu producents un korespondents Maikls Moslijs cenšoties izveidot interesantu un noderīgu raidījumu uzzināja, ka viņa asinīs ir liels holesterīna daudzums, bet nevēlēdamies dzert zāles viņš uzsāka meklējumus, kā šādu problēmu būtu visvieglāk risināt. Pēc ilgas meklēšanas viņam izdevās uziet periodiskās badošanās diētu, kas nozīmē to, ka vienu vai divas dienas nedēļā cilvēkam jāuzņem daudz mazāk kaloriju, nekā tas patērē, bet pārējās dienas iespējams ēst visu, ko vien sirds vēlas. Maikls pēc diētas izmēģināšanas un kārtīgas izpētes izdeva grāmatu un tā kopš izdošanas dienas ir kļuvusi par vienu no populārākajām diētu grāmatām pasaulē! Pirmajā reizē dzirdot šādu apgalvojumu varētu likties pavisam aplami tas, ka 5 dienas nedēļā jūs varat ēst pilnīgi visu, ko vien vēlaties , bet 2 dienas jums ir jāpārvar sevi un jādod savam ķermenis trieciens ar mazu kaloriju daudzumu. Bet Ja uz šo diētu paskatāmies no cita viedokļa, tad parasti vienu vai divas dienas nedēļā ir daudz vieglāk izturēt šāda veida diētu, nekā visu nedēļu uzņemt mazāku daudzumu ēdiena, vai izlaist kādas no svarīgajām pārtikas grupām, un tajā pat laikā, dienā uzņemot 500 Kalorijas (Sievietēm) un 600 Kalorijas (Vīriešiem) jūs varat apēst pat diezgan solīdu maltīti, ja jūs pieturaties pie pareizu produktu izvēles un neēdat pārtiku ar augstu tauku saturu.
Bet vai šī diēta tiešām strādā?
Šis jautājums visticamāk būs jānoskaidro katram pašam, jo stāstīt to, ka viena diēta ir labāka par otru māk visi, un internets ir pilns ar rakstiem, kas nomelno citas, bet slavē vienu konkrētu diētu, bet apskatoties Amazon grāmatu aprakstus, un atsauksmes, kā arī palasot citas atsauksmes un komentārus gan internetā, gan televīzijā rodas diezgan liela pārliecība, ka šāda veida diēta varētu strādāt, jo daudzi cilvēki vienkārši atklāti saka, ka šāda diēta var tikt ieturēta pat visu dzīvi, jo 2 dienas (kamēr zaudējat svaru) vai viena diena (ja vēlaties noturēt svaru) nedēļā nav nekas traģisks ņemot vērā to, ak visu pārējo nedēļu jums ir atļauja ēst ko vien vēlaties neskaitot kalorijas, nedomājot par to, cik šis ēdiens ir veselīgs, un vai tas nepadarīs jūs vēl tuklāku.
Iesaku visiem, kas vēlas pamēģināt ko unikālu un nebijušu izmēģināt šo periodisko badošanos, un varbūt tieši šī būs tā diēta, kas pārvērtīs jūsu dzīvi līdz nepazīšanai, un līdz nākamajai peld-sezonai palīdzēs jums notievēt!

 

CLOSE
CLOSE