Aknu attīrīšanas diēta

Ikvienam, kurš vēlas zaudēt svaru, ir jāzina vispārzināma patiesība, ka svara zaudēšana sākas ar organisma attīrīšanu. Tā kā cilvēka gremošanas sistēmā ir vairāki, ja tā varētu sacīt, filtri, tad ir jārūpējas arī par šo filtru tīrību, kas savukārt rūpējas par cilvēka organisma tīrību. Ja filtri ir “aizsērējuši”, tie nefunkcionē kā nākas, un ķermenis piesārņojas ar dažādiem toksīniem un atkritumvielām, ne vien kavējot svara zaudēšanu, bet arī veicinot dažādu citu veselības problēmu attīstību. Kad aizsērē kāds, piemēram, automašīnas, veļasmašīnas, kafijas automāta vai kādas citas tehnikas filtrs, mēs nekavējoties steidzam šo filtru iztīrīt vai pat nomainīt, lai tikai atjaunotu šīs tehnikas iepriekšējo darbību. Pret saviem iekšējiem filtriem mēs gan neizturamies ar tādu bijību un atbildību, kaut gan vajadzētu. Viens no būtiskākajiem cilvēka filtriem ir aknas. Ja jūs vēlaties zaudēt svaru vai jau mēģināt to darīt un jums nekas neizdodas, jebkurā gadījumā ir ieteicams sākt ar aknu attīrīšanu. Aknu attīrīšana nav nepieciešama tikai akūtos un ārkārtējos gadījumos, bet arī profilaktiskos nolūkos. Nav jāgaida, kad aknu piesārņotība liks manīt par sevi dažādu veselības problēmu veidā, bet jau laikus un pastāvīgi jāparūpējas par to tīrību.

Praksē pastāv vairāki veidi un receptes, kā efektīvi attīrīt aknas. Kā saka, veselam cilvēkam speciāla aknu tīrīšana vai speciālu aknu tīrīšanas līdzekļu lietošana nav nepieciešama – pietiek mērenām fiziskajām aktivitātēm, sabalansētu uzturu un atteikšanos no kaitīgajiem ieradumiem, piemēram, alkohola lietošanas un smēķēšanas, kā arī izvairīties no citiem regulāriem ieradumiem, kas ķermenī rada ķīmisku un toksisku piesārņojumu, piemēram, medikamentu, īpaši pretdrudža, pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļu, un citas ķīmijas (tajā skaitā ķīmiskiem pārtikas produktiem) lietošanas.

Ja aknu problēmas ir jau likušas par sevi manīt, aknas var attīrīt ar speciāliem ķīmiskajiem medikamentiem, tomēr tad sanāks nonākt pretrunā ar iepriekš minēto, proti, vieni no aknu piesārņojuma veidotājiem ir medikamenti, bet to ārstēšanai arīdzan tiek pielietoti medikamenti. Tomēr ir ieteicams veikt aknu attīrīšanu ar pēc iespējas dabīgākiem līdzekļiem un metodēm. Piemēram, daudz un dažādos, visos iespējamajos veidos lietot svaigu ķirbi vai tā sulas. Tāpat ir ieteicama burkānu sula, kumelīšu, kliņģerīšu, pieneņu sakņu, piena dadzīša, artišoka un bārbeles tēju dzeršana. Tāpat regulāri var papildināt uzturu ar grieķu riekstiem, kanēli, rozīnēm un dārza cigoriņiem.

Viena no efektīvākajām aknu attīrīšanas metodēm ir sekojoša: 3 dienas neko nedrīkst ēst, bet tikai dzert svaigi spiestu ābolu sulu cik vien ir vēlme. Pirmās un otrās dienas vakarā ir jāveic klizma, savukārt trešās dienas vakara pulksten 19:00 jāsāk pati attīrīšanās procedūra. Jāsagatavo 0,3l uzkarsētas olīveļļas, 0,3l citrona sulas un ēdamkarote. Jānoguļas uz labā sāna un aknu rajons jānosiltina ar termoforu vai elektrisko sildītāju. 19:00 jāiedzer 2 ēdamkarotes ar olīveļļu, pa virsu uzdzerot 1 ēdamkaroti citronu sulas. Šādu rituālu jāatkārto ik pēc 15 minūtēm, līdz beidzas olīveļļa. Kad eļļa beigusies, izdzer visu atlikušo citronu sulu. Pēc 2 stundām jāveic klizma. Klizma jāatkārto arī no rīta. Abu klizmu laikā iespējams redzēt, cik lielā mērā ir bijušas piesārņotas aknas – vai izdalās mazi akmentiņi, sacietējumi, gļotas, žults izdalījumi u.tml. Turpmākās trīs dienas jāēd tikai viegli, maigi un veģetāri ēdieni un jādzer zāļu tējas.

CLOSE
CLOSE