Ābolu diēta

Ābolu diēta ir ļoti populāra gan ātro svara nomešanas cienītāju vidū, gan arī dedzīgo mono diētu kritiķu vidū. Ja, jūs to vēl nekad neesat to izmēģinājuši, tad, varbūt tieši tagad, rudenī, kad ir pieejams liels daudzums dažādu šķirņu ābolu ir vērts to izdarīt? Kā jau lielākajam vairumam diētu, arī ābolu diētai ir gan savi plusi, gan savi mīnusi. Pirms došanās ābolu medībās ir svarīgi izlasīt visu pieejamo literatūru un mēģināt izprast, vai jums šī diēta ir piemērota. Ja tomēr esat nolēmuši izmēģināt ābolu diētu, tad atceraties, ka diētai vislabāk der zaļie, pašmāju āboli ar neitrālu garšu, tie nedrīkst būt pārāk saldi un tie nedrīkst būt pārāk skābi.

Ābolu diētas īpatnības

Ābolu diēta, tieši tāpat, kā daudzas citas augļu diētas, pieder pie mono diētām un tas nozīmē, ka noteiktu laika periodu jūsu ēdienkartē paliek tikai viens vienīgais produkts un šajā gadījumā tas ir ābols. Tieši tāpat, kā visas pārējās mono diētas, arī ābolu diētu var lietot tikai konkrētu laika periodu. Tiek uzskatīts, ka iesākumā ir lietderīgi ābolu diētu izmantot tikai atslodzes dienām un tādas atslodzes dienas nedrīkst būt biežāk par vienu reizi divās nedēļās. Vēlāk, kad jūs esat sapratis, ka jūsu organisms ir draudzīgs pret tāda veida atslodzes dienām (jums nerodas sāpes kuņģī, diareja vai vispārējs nespēks) jūs varat ābolu diētu pagarināt, bet tā nedrīkst būt ilgāk par 3 – 4 dienām. Neklausieties to, ko saka jums draudzenes vai kas tiek rakstīts neskaitāmos preses izdevumos, kuri ir veltīti notievēšanas diētu aprakstīšanai, atcerieties – jebkura mono diēta, kura ir ieilgusi sāk līdzināties “krievu ruletei” – riska un briesmu tajā kļūst vairāk, nekā cerību uz veselību, notievēšanu un labu izskatu.

Ļoti maz cilvēku zina, ka ābolu diētas laikā, šos “paradīzes augļus” var ēst ne tikai svaigā veidā. Tieši otrādi, dietologi iesaka negrauzt ābolus tādus, kādi tie ir, bet pagatavot no tiem biezeni. Ābolus var sacept arī cepeškrāsnī. Šajā brīdī vajag ieviest skaidrību vēl vienā jautājumā – daudzi uzskata, ka dienas laikā var ēst ābolu tik, cik gribas, diemžēl, tā tas nav, dienas laikā jūs varat apēst ve vairāk par 1,5 kg ābolu. Neskatoties uz to, ka ābolu diēta tik tiešām ir ļoti efektīga (3 dienu laikā var nomest 2,5 – 3 kg liekā svara), par vieglu to nosaukt ir grūti. Kāpēc? Tāpēc, ka āboli veicina apetīti, kuru pārvarēt, diemžēl, visi nav spējīgi. Par labu ābolu diētai vēl ir jāpiemin tas, ka visu pārējo mono diētu vidū, kuras dāmas pielieto ātrai svara nomešanai, ābolu diēta, tomēr ir viena no labākajām, kaut vai tikai tāpēc, ka āboli tiek pelnīti uzskatīti par vienu no noderīgākajiem augļiem pārējo augļu vidū.

Ābolu un ūdens diēta ātrai svara zaudēšanai

Galvenā šīs diētas sastāvdaļa ir āboli. Sadaliet 1,5 kg ābolu tā, lai tos varētu apēst 3 – 4 ēdienreizēs. Pēdējā ēdienreize nedrīkst būt vēlāk par 20 vakarā. Rītu iesāciet ar divām glāzēm silta ūdens, pēc pusstundas drīkst apēst pirmo ābolu. Dienas laikā izdzeriet aptuveni 2 litrus ūdens. Ja jūsu gribasspēks atļauj, tad diētas laikā atsakieties no tonizējošiem dzērieniem – kafijas, tējas, dzeriet tikai ūdeni. Diētai vislabāk der vietējie āboli, kuri nav pārklāti ar pārtikas vasku, jo vasks satur parafīnu, kurš sagrauj aknu šūnas.

Ābolu diētas mīnusi

Jāņem vērā tas fakts, ka ābolu sula ir samērā agresīvā, tā var kairināt kuņģi un tāpēc to nekādā gadījumā nedrīkst ievērot cilvēki, kuriem ir dažādas kuņģa un zarnu trakta saslimšanas. Ja jums ikdienā negaršo āboli, tad velti ir cerēt, ka ābolu diēta sniegs jums manāmus rezultātus. Sen jau ir pierādīts fakts, ja jums diēta nesagādā prieku, tā jums nenesīs nekādus rezultātus.

CLOSE
CLOSE